rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - maj 2012


Tradycyjnie już udostępniam swój blog, aby przekazać treść zaproszenia jakie otrzymałem od dzielnego i mądrego księdza.

Wszystkich czytelników zachęcam do wzięcia udziału w planowanych spotkaniach.

Rajmund Pollak

A oto treść zaproszenia:

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

W tych dniach mija XXV rocznica powstania Fundacji im. Brata Alberta, która obecnie prowadzi 28 placówek dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W imieniu podopiecznych i pracowników Fundacji serdecznie zapraszam na uroczystości jubileuszowe.

Wtorek, 15 maja, g. 10.00 - Oświęcim - Przegląd Teatralny Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Arlekiny" w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Czwartek, 17 maja, g. 10.00 - Trzebinia - Piknik Muzyczny Osób Niepełnosprawnych - scena polowa Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Luzara 1.

Poniedziałek, 21 maja, g. 10.00 - Lubin - Dni Brata Alberta - prezentacja dorobku artystycznego Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Stary Lubin 10.

Czwartek, 24 maja, g. 10.00 - Kalwaria Zebrzydowska - XX Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji im. Brata Alberta, na którą z okazji jubileuszu zaproszeni są wszyscy Dobroczyńcy, Współpracownicy i Sympatycy Fundacji.

Msza św. i występu osób niepełnosprawnych przy ołtarzu polowym.

-------------------------------

Zapraszam także na spotkania kresowe i patriotyczne.

Poniedziałek, 14 maja, g. 17.00 - Jarosław - prelekcja o Kresach Wschodnich i promocja wywiadu-rzeki pt. „Chodzi mi tylko o prawdę" w Sali Lustrzanej Centrum Kultury przy ul. Rynek 5.

Środa, 16 maja, g. 13.00 - Wrocław - Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Koszarowej 3.

Panel dyskusyjny: "Prawda czy polityczna poprawność - ludobójstwo dokonane przez UPA na Kresach Wschodnich".

Szczegóły stronie internetowej http://www.facebook.com/events/140112099455461/141289062671098/

Organizator: dr hab. Bogusław Paź, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego

Prelekcje o Kresach Wschodnich i promocja książki „Chodzi mi tylko o prawdę".

Sobota, 19 maja:

g. 13.00 - Kopanica (Ziemia Lubuska)

g. 16.00 - Nowa Sól - parafia św. Barbary

Niedziela, 20 maja

g. 14.00 - Wrocław - msza św. ormiańskokatolicka za pomordowanych Polaków i Ormian na Kresach w kościele ojców dominikanów we Wrocławiu.

Po mszy św. spotkanie.

------------------

Stowarzyszenie Kresowe Podkamień przypomina o uroczystości odsłonięcia pomnika pomordowanych w Podkamieniu na Ukrainie.

Uroczystość odbędzie się w dniu 20 maja 2012 r.(godz.12.00- teren miejscowego (Podkamień) cmentarza).

Do udziału zapraszamy wszystkich, którym nieobca jest nasza przeszłość.

Henryk Bajewicz

------------------------------

Środa, 23 maja - Kłodzko - Dni Kresowe - początek o g. 11.00 w kościele ojców jezuitów.

Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym roku dokonali odpisów 1% na rzecz Fundacji im. Brata Alberta. Bóg zapłać!

Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!

ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

http://www.isakowicz.pl/

Fundacja im. Brata Alberta

http://www.albert.krakow.pl/

2012-05-14 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Nie wiem czy zanotują to w podręcznikach historii, ale w przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Prezydent Bronisław Komorowski w wystąpieniu w TVP1 tuż po Wiadomościach, nie powiedział ani jednego zdania o tej historycznej konstytucji, natomiast mówił o Ukrainie i o Euro 2012 !

Pan Prezydent Komorowski użył w TVP1 w ciągu 8 minut ponad 10 razy słowa „nieadekwatny" w temacie planowanego bojkotu Ukrainy na Euro 2012, natomiast ani razu nie użył słowa Sejm Czteroletni, ani słów: najbardziej postępowa Konstytucja w Europie!

W ogóle to zastanawiałem się, czy ktoś w telewizji nie pomylił dat i krajów, bo Mistrzostwa Europy w piłce nożnej są dopiero za miesiąc, a dużo wcześniej, bo 3maja, przypada ważne dla Polaków Święto Narodowe, a zatem nie o Ukrainie powinna być mowa, lecz o Polsce!

Pan Prezydent R.P. nie apelował o spokój w dniu 3 Maja, lecz apelował o zaniechanie bojkotu Ukrainy oraz rezygnację z demonstracji i strajków ... w trakcie Euro 2012 w czerwcu w Polsce .

Dziwi mnie tylko, dlaczego Prezydent Bronisław Komorowski nie zaapeluje do Donalda Tuska, aby zaniechał wprowadzania na siłę ustawy o pozbawieniu Polaków między 65 a 67 rokiem życia prawa do emerytury, którą to operację nazywa się szumnie „reformą" emerytalną?

Jak to swoiste orędzie Prezydenta Komorowskiego z 2.05.2012 ma się do obchodów Święta 3 Maja?

Co ma wspólnego Euro 2012.... z 3 Maja 1791 roku?

Tak sobie myślę, że te dwa wydarzenia są zupełnie... nieadekwatne i dlatego napiszę poniżej coś na aktualny temat.

3. maja, to dla Polaków wyjątkowy dzień, bo powinniśmy być dumni z pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji, która tak rozsierdziła sąsiadów, że zagarnęli siłą całe nasze terytorium i zabrali nam niepodległość na ponad 100 lat.

Ta Konstytucja z 3 maja 1791 roku wcale nie jest dzisiaj na czołowych miejscach w podręcznikach szkolnych w Anglii, we Francji, w Niemczech i we Wloszech, a EUROPA i świat wcale nie okazuje nam wdzięczności za wiekowe dokonania, bo najważnieszym jest budowanie globalnego, nowego imperium o zasadach jakże sprzecznych z naszym interesem narodowym.

Rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja nie jest nawet świetem unijnym, bo dla UE najważniejszym ma być Traktat Lizboński, ograniczający suwerenność poszczególnych narodów.

W taki dzień jak dziś, 220 lat od tamtych historycznych wydarzeń upamiętnionych m.in. przez Jana Matejkę, warto się zastanowić, ile nam pozostało z prawdziwej niepodleglości Rzeczypospolitej ?

Pozostała nam duma narodowa, choć niektórzy dziennikarze chcą ją zniszczyć poprzez pokrętne manipulacje, polegające na myleniu pojęcia patriotyzmu z pojęciem nacjonalizmu.

Pozostała nam wolność swiętowania rocznic, choć tę wolność próbowało zakłócić tak niedawno grono bezideowych publicystów, którzy rzucali oszczerstwa w stronę organizatorów marszu niepodległości w Warszawie, nazywając ich..."faszystami".

Pozostały nam symbole w postaci godła, flagi i hymnu narodowego, choć w znacznej części globalnych koncernów, w biurach zarządów i dyrekcjach nie ma orła w koronie, ani biało-czerwonych flag na budynkach siedzib i halach fabrycznych.

Przemysł polski umiera, a to co przejęły obce holdingi przynosi dochody innym krajom, a nie Rzeczypospolitej.

Banków polskich praktycznie już nie ma, bo poza PKO BP, bankami spółdzielczymi i NBP, cała reszta jest już w obcych rękach.

Mamy jeszcze polską złotówkę, ale już szykuje się na nią zamach, bo przewidziane jest wprowadzenie coraz mniej wartego euro.

Mamy jeszcze lasy, na które też już przygotowywuje się "prywatyzację" , aby każdy Polak musiał wkrótce płacić za pójscie na grzyby lub na jagody.

Mamy wprawdzie jeszcze konstytucję, ale Traktat Lizboński ma w przyszłości stać się tą super ustawą zasadniczą pond wszystkie konstytucje !

Mamy Sejm, ale nasze ustawodawstwo jest ograniczone dyrektywami unijnymi i co rusz słyszymy z trybuny na Wiejskiej, że trzeba zmienić tą, czy też inną ustawę, bo wymaga tego UE !

Mamy jeszcze Senat, ale już są zakusy aby go rozwiązać i wtedy będzie już tak dobrze jak ...w RWPG !

Nasza dyplomacja już reprezentuja nas w bardzo ograniczony sposób, bo powstała hiperdyplomacja unijna, której niemieccy, wloscy, angielscy, belgijscy, francuscy, austriaccy, greccy, portugalscy, hiszpańscy, duńscy i inni obcy przedstawiciele, decydują co dla Polski jest dobre na arenie międzynarodowej.

Rozrastająca się i pozostająca poza kontrolą społeczną biurokracja unijna staje się coraz bardziej wszechwładna i nakierowana na partykularyzm unijnych technokratów.

Mamy wolność słowa tu w Polsce i w internecie, ale już nie na terenie Parlamentu Europejskiego, bo tam walka z aborcją, z eutanazją, czy też uczczenie pamięci rotmistrza Pileckiego jest natychmiast ograniczane lub nawet czasem cenzurowane.

Mamy kościół rzymskokatolicki, który jest ostoją naszej wiary, ale biurokracja unijna walczy z krzyżem i propaguje ideologię laicyzmu, aborcji, eutanazji oraz prywaty.

Mamy piękny język i piękną kulturę, jednak polski język jest dyskryminowany w takich krajach unijnych jak Litwa i RFN !

Mamy to, co najcenniejsze : Naród Polski, który jednak w sporej części cierpi biedę i bezrobocie. Polacy są narażeni na poniewierkę po całej Europie w poszukiwaniu pracy i chleba. Polacy we Lwowie przymierają głodem, na Białorusi są zamykani do więzień, na Litwie zabrania się im używać ojczystej pisowni własnych nazwisk, a w Niemczech odmawia się uznania niemal dwa miliony Polaków za mniejszość.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3Maja warto się zastanowić ile wlaściwie pozostało nam jeszcze tej niepodległości ?

Ile tej niepodległości zabrała nam już Unia Europejska, a ile jeszcze może zabrać ?

Rajmund Pollak

2012-05-13 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Trybunał Konstytucyjny uznał w 2011 roku, że dekret o stanie wojennym był nielegalny, a zatem bezprawny.

Sąd Rzeczypospolitej Polskiej wydał w 2012 roku wyrok, w uzasadnieniu którego określił autorów stanu wojennego za związek przestępczy o charakterze zbrojnym.

Zatem cała ta zgraja bandytów w mundurach, z organizacji przestępczej o nazwie WRON powinna być zdegradowana, gdyż nie godzi się aby przestępcy nosili szlify generalskie.

Pierwszy powinien być zdegradowany Wojciech Jaruzelski jako herszt bandy przygotowującej i realizującej zamach stanu, a razem z nim, skazany już Wyrokiem Sądu RP przestępca Czesław Kiszczak!

Wymiar wyroku, bez konsekwencji spędzenia w celi więziennej choćby jednego dnia, może szokować tych opozycjonistów, którzy w latach 1981-1989 otrzymywali wyroki bezwzględnego pozbawienia wolności za same tylko poglądy antysocjalistyczne lub zwykły kolportaż ulotek niepodległościowych.

Wprawdzie te dwa i pół roku więzienia w zawiasach dla byłego ministra władającego SB, ZOMO, ORMO i TW ( tajnymi współpracownikami) odpowiedzialnymi za zbrodnie stanu wojennego i zniszczenie życia setkom tysięcy polskich rodzin, to jest mniej niż kara grożąca za trzymanie psa na zbyt krótkim łańcuchu, a pan Kiszczak i w/w służby traktowali uczciwych ludzi znacznie gorzej niż ktokolwiek traktuje swojego psa, to jednak ten wyrok jest wreszcie symbolicznym aktem sprawiedliwości dziejowej.

Jako Polacy nie możemy teraz dopuścić, aby tym symbolicznym wyrokiem zakończono sprawę rozliczenia wszystkich zdrajców i kolaborantów tego związku przestępczego o charakterze zbrojnym, który nosił nazwę WRON!
Prokuratorzy powinni teraz zrobić krok dalej i skoro w Polsce siedzi w więzieniach już ponad 5 tysięcy pijanych rowerzystów, to powinno się również posadzić tych wszystkich miłośników C2H5OH , którzy w Magdalence przepili ideały „Solidarności".

Akty oskarżenia powinny objąć autorów grubej kreski, którzy przy okrągłym stole paktowali w 1989 roku z hersztami związku przestępczego o charakterze zbrojnym i podpisali porozumienia m.in. z Kiszczakiem i Jaruzelskim!

Następnym zadaniem dla Wymiaru Sprawiedliwości III RP powinno być ściganie odpowiedzialnych za złodziejską prywatyzację w Polsce i oddanie za bezcen w obce ręce najlepszych zakładów przemysłowych, banków itd.

Nie mogą uniknąć odpowiedzialności członkowie nowej nomenklatury okrągłostołowej, którzy doprowadzili do ruiny przemysł stoczniowy, przemysł włókienniczy i pozamykali dziesiątki kopalń węgla kamiennego w Polsce.

Reasumując, powinna do wszystkich miłujących Ojczyznę dotrzeć ta trudna prawda, że tylko część walki mamy za nami, a dalsza walka o lepszą Polskę jest jeszcze przed nami!

Rajmund Pollak

2012-05-10 | Dodaj komentarz
8ORBANmp
2014-06-03 16:32:30
fekr mikardam, ye nazar jadid ke be zonheshoen miad rooye baghiye ham ejra mikonanfekr konam Ipod shuffle roosh doorbin jelo o ghab bezaran!Eival baraye khabar

Potworni oszuści chcą, aby Polacy pracowali do 67 roku życia, aby rosły ceny, aby wzrastało bezrobocie, aby było coraz więcej bezdomnych obywateli i aby ludzie przewlekle chorzy umierali z powodu braku środków na leki, lub wręcz braku niektórych leków .

Rząd P.O. z przystawką PSL i zapleczem Palikota żąda od Polaków poświęceń, wyrzeczeń, oszczędności i ofiarności w imię interesów globalizmu, czyli nowego totalitaryzmu, oraz dla ratowania bankrutujących finansistów, którzy marnują miliardy euro i USD na nietrafionych strategiach i zwykłej rozpuście oraz trwonieniu pieniędzy przez niektórych bankierów.

Globalizm mamy wspierać ratując od bankructwa reżim w Iraku i Afganistanie.

USA już zażądało od koalicji P.O.-P.S.L. corocznej składki w wysokości co najmniej 1 miliarda dolarów na Afganistan po wycofaniu stamtąd naszych żołnierzy.

Bankructwo Grecji już POparliśmy miliardem euro!

Bogatych bankierów natomiast POstanowiono wesprzeć wpłatą 8.000 000 000 USD do Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla ratowanie m.in. gospodarek: Włoch, Hiszpanii, Portugalii, oraz bankierów Niemiec i Francji!!!

Zatem sumując wszystkie wydatki jakie muszą nieść na swoich barkach Polacy w wyniku serwilizmu Potwornych Oszustów i Posłusznych Sług Liberałów, wyniesie rocznie ponad 15 miliardów USD, bo w tej kwocie trzeba również uwzględnić składkę obowiązkową do UE!

Zakładając, że utworzenie nowego miejsca pracy kosztuje ok. 50.000 zł, to za 15.000 000 000USD, czyli ok. 50.000 000 000 zł można utworzyć milion miejsc pracy w Polsce, czyli zmniejszyć bezrobocie o niemal połowę !

Należy się zastanowić komu służy ta koalicja?

Czy to jest rząd dla obywateli tego kraju, czy tylko POsłuszny obcym interesom administrator?

Rajmund Pollak

2012-05-03 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517685
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała